Ankara
DOLAR8.6532
EURO10.3026
ALTIN503.03

Sezon Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sezon Açıldı
Seyahat izin belgesini alan mevsimlik tarım işçilerinin zorunlu yolculuğu başladı. Tarım ve Orman Müdürlüğü, izin belgelerinin e-devlet üzerinden de alınabildiğini duyurdu.

Seyfi Çelikkaya / Ajans Bizim 

YOZGAT
İç Anadolu Bölgesi'ne her yıl tarım alanlarında çalışmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen mevsimlik tarım işçilerinin yeni sezon öncesi yolculuğu başladı. 

Her yıl 5 bine yakın ailenin geldiği Yozgat’ta Valilik tarafından kurulan geçici barınaklara yerleşmeye başlayan tarım işçileri, aileleriyle birlikte sağlık kontrolünden de geçiriliyor. Yozgat’ın Yerköy İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü, mevsimlik tarım işçisi seyahat izin belgesi ile ilgili duyuruda bulunarak,  tarım işçilerinin belgelerini e-devlet üzerinden de alabileceklerini belirtti. Duyuruda, ‘’Mevsimlik Tarım işçisi Seyahat izin Belgesini İlçe Tarım Müdürlüklerine uğramadan https://edevlet.tarbil.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. İzin onay/ veya red yine sistem üzerinden tarafınıza sms olarak iletilecektir’’ denildi. 

Yozgat’a gelen ilk mevsimlik tarım işçileri Yerköy ilçesi, Sekili bölgesindeki çadır kentlere yerleşmesinin ardından sağlık ekipleri de harekete geçti. Fotoğraflar: Seyfi Çelikkaya / Ajans Bizim 

İçişleri Bakanlığı tarafından, Covid19 tedbirleri kapsamında iller arası yolculuk için seyahat izni şartı getirilmesi nedeniyle mevsimlik tarım işçisi olarak başka illere çalışmaya gidecek vatandaşlar, bağlı bulundukları tarım müdürlüklerine giderek seyahat izin belgesi alabildikleri gibi, e-devlet üzerinden de izin belgelerini alabildikleri kaydedildi. Yozgat’a ilk mevsimlik tarım işçileri Yerköy ilçesine gelerek, Sekili bölgesindeki çadır kentlere yerleşmesinin ardından sağlık ekipleri de harekete geçti. Ekipler, tarım işçilerinin ateşlerini ölçtü, maske dağıttı, semptom sorgulama takiplerini yaptı, korona virüse karşı nasıl korunacaklarına ilişkin bilgilendirici broşürler de dağıtıldı. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaplumbağaya evladı gibi bakıyorÖnceki Haber

Kaplumbağaya evladı gibi bakıyor

2 binden fazla mülteci öldü!Sonraki Haber

2 binden fazla mülteci öldü!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar